Loading


GOŁDAP. Powiatowe Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji w Szczytnie zorganizowało we wtorek, 13 lutego w hali sportowej Zespołu Szkół w Pasymiu półfinał Mistrzostw Województwa „Trójek” Siatkarskich Chłopców Szkół Podstawowych Szkolnego Związku Sportowego. W turnieju wystąpiły cztery drużyny: SP4 Giżycko, SP1 Pisz, SP4 Mrągowo i SP3 Gołdap, które zagrały ze sobą systemem każdy z każdym do dwóch wygranych setów do 25 punktów. Schemat rozgrywek nakazywał rozgrywanie meczów dwoma trójkami. To znaczy, że pierwszego seta grała inna trójka co w secie drugim. Dodatkowo zespół składał się z dwóch rezerwowych.

Duży sukces w tej imprezie odniósł zespół Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi. Piątoklasiści grając w składzie: Michał Ostrowski, Antoni Buraczewski, Mieszko Makarski, Maksymilian Janiuk, Olaf Rykaczewski, Maciej Świętoń, Aleksander Nyga i Adam Kryszkiewicz zajęli drugie miejsce, awansując do finału województwa. Młodzi gołdapianie na początek ograli 2:1 Szkołę Podstawową nr 4 w Mrągowie. W drugim swoim spotkaniu pokonali 2:1 Szkołą Podstawową nr 1 w Piszu. Przegrali jedynie 0:2 z murowanym faworytem ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Giżycku.

Wywalczone miejsce upoważnia do gry w finale województwa warmińsko-mazurskiego, który na przełomie kwietnia i maja być może odbędzie się w Gołdapi. Wszystkie zespoły biorące udział w zawodach otrzymały pamiątkowe dyplomy, a trzy najlepsze zespoły otrzymały puchary.