Loading


GIŻYCKO. 11 lutego w Giżycku, jednocześnie w dwóch halach odbył się II Wojewódzki Turniej Eliminacyjny w Mini Siatkówce o Puchar Kinder + Sport 2018.

Wojewódzkie eliminacje składają się aż z sześciu turniejów, a każdy zespół może wziąć udział we wszystkich. Do klasyfikacji generalnej brane będą po uwagę cztery najlepsze wyniki danego zespołu.

Na zawody zjechało aż 59 zespołów „dwójek”, „trójek” i „czwórek”. Młodzi siatkarze skrzętnie zbierają punkty, bo do finału województwa w Olsztynie zakwalifikuje się tylko po 8 najlepszych zespołów w każdej kategorii. W giżyckim turnieju eliminacyjnym zmagało się sześć zespołów chłopców Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi. Na początek drużyny grały w grupach systemem każdy z każdym. Zespoły „czwórek” swój turniej rozgrywały w hali Zespołu Szkół Kształtowania Środowiska i Agrobiznesu. Kwartet SP3 UKS „Trójka” Gołdap (Piotr Górski, Oskar Stalewski, Dominik Wawrukiewicz, Maciej Wądołowski) na początek pokonał 2:0 Szkołę Mistrzostwa Sportowego w Ostródzie oraz uległ 0:2 IKS Atak Elbląg 1. W ćwierćfinale imprezy chłopcy pokonali 2:0 UKS Tempo Olsztyn. W półfinale przegrali drugi raz 0:2 z murowanym faworytem IKS Atak Elbląg 1, a w meczu o brązowy medal ograli 2:0 UKS Kormoran Dobre Miasto. Ostatecznie zajęli bardzo dobre trzecie miejsce na 13 zespołów.

W hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji grały „trójki” i „dwójki”. Zespół SP3 UKS „Trójka” Gołdap 1 w składzie: Michał Ostrowski, Antoni Buraczewski i Mieszko Makarski zdominował swoją grupę, odnosząc cztery zwycięstwa. Gołdapscy siatkarze pokonali 2:0 Gwardię Szczytno 1, 2:0 SMS Ostróda, 2:0 MUKS Omega Mrągowo 3 i 2:0 Szkołę Sportową Ełk 3. W ćwierćfinale pokonali 2:0 Szkołę Sportową Ełk 1. W meczu półfinałowym okazali się lepsi od UKS Tempo Olsztyn 1 (2:0). W niedzielnym finale po zaciętej i emocjonalnej grze przegrali z aktualnymi mistrzami województwa MOSiR Giżycko 0:2. Za drugie miejsce na ich konto wpłynęło 14 niezwykle cennych punktów. Drugi zespół „trójek”: Aleksander Nyga, Olaf Rykaczewski i Adam Kryszkiewicz zdołał wygrać tylko jedno spotkanie grupowe i nie awansował do dalszej części turnieju.

27 drużyn „dwójek” chłopców rozgrywało swój turniej w ośmiu grupach. Zespołom SP3 UKS „Trójka” Gołdap (Maciej Świętoń i Szymon Wysocki, Jeremi Wojtas i Paweł Jurewicz oraz Piotr Zadroga i Piotr Dadura) nie udało się tym razem wskoczyć do strefy medalowej. Po dobrych grach grupowych w rundzie pucharowej (1/8 finału) gołdapskie zespoły zanotowały porażki i zostały sklasyfikowane na miejscu dziewiątym.

Wszystkich gołdapskich zawodników czekają jeszcze starcia o punkty 25 marca w Ostródzie, 8 kwietnia w Elblągu, 22 kwietnia w Olsztynie i 6 maja w Węgorzewie.

Ambasadorem turnieju od wielu lat jest Sebastian Świderski, 298-krotny reprezentant kraju w piłce siatkowej. 27 maja w Olsztynie osiem najlepszych drużyn z każdej kategorii walczyć będzie o tytuł Mistrza Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Mini Siatkówce Kinder + Sport 2018. Z każdego województwa awans do finału centralnego (finału Polski) uzyskają tylko dwa najlepsze zespoły z każdej kategorii.