Loading


GOŁDAP. 23 lutego Bibliotekę Publiczną w Gołdapi odwiedzili uczniowie kl. 1a ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Gołdapi wraz wychowawczynią Aliną Oleszczuk. Dzieci dowiedziały się od pań bibliotekarek, co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki, jak należy się w niej zachować i skąd się w niej biorą książki. Wędrując między regałami miały okazję obejrzeć bogaty księgozbiór. W nagrodę za dobre zachowanie pani bibliotekarka przeczytała fragmenty książki „Ekoświrek czyli bajka ekologiczna”. Opowiada ona o ekologii, recyklingu i dlaczego należy segregować śmieci.

Dzieci miały możliwość po raz pierwszy uczestniczyć w zajęciach z kodowania. Były one odpowiednio dostosowane do wiedzy i umiejętności. Po chwili wprowadzenia widać było, jak dzieci poprzez zabawę zdobywały nowe umiejętności. Na zakończenie zajęć dzieci zapytały o kontynuację, dlatego już 15 marca spotkamy się ponownie.

W podziękowaniu za wizytę dzieci wraz z wychowawczynią podarowały bibliotece książki pt. „Ślady i tropy zwierząt leśnych”.

BP w Gołdapi