Loading


GOŁDAP. Dzieci z grupy „Delfinki” z oddziałów przedszkolnych ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi wzięły udział w w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym „Krecik poznaje Polskę”.

5 lutego do grupy czterolatków przybył nieoczekiwanie bajkowy gość Krecik. Dzieci bardzo serdecznie przywitały go w swojej sali. Z ciekawością słuchały informacji o rodzinnym mieście Krecika i oglądały jego pamiątki, które ze sobą zbierał w drodze do nas. W podziękowaniu za przywiezienie ze sobą wspaniałych skarbów, z podróży do nas „Delfinki” pokazały mu najciekawsze miejsca naszego miasta.

7 lutego dzieci wraz z wychowawczyniami postanowiły zabrać Krecika na wspólną wycieczkę na tężnie i do groty solnej. W trosce o zdrowie gościa Delfinki z wychowawczynią wykonały na szydełku czapkę i szalik, aby było mu ciepło podczas wycieczki. W grocie solnej Krecik odpoczywał na fotelu i bawił się z dziećmi w soli.

Po powrocie z wycieczki dzieci wykonały portret gościa. Resztę dnia „Delfinki” z gościem spędziły na wspólnej zabawie. Na pożegnanie wychowawczynie przygotowały sernik na zimno w kształcie kopca kreta.

Serdecznie dziękujemy przewodniczącemu rady rodziców panu Krzysztofowi Jurewiczowi oraz firmie Dudi Bus za zorganizowanie nieodpłatnego transportu do groty solnej.

Ewa Kulikowska, Małgorzata Stankiewicz