GOŁDAP. Uczniowie klasy 4a ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Tadeusza Kościuszki w Gołdapi wybrali się na kolejne zajęcia do szkolnej garncarni.

GOŁDAP. Przedstawienie na powitanie wiosny przygotowały dzieci z klas 2c i 2d Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi. Zaprezentowane ono zostały dziś w sali gimnastycznej placówki.

GOŁDAP. Budząca się do życia przyroda, pierwsze przebiśniegi, krokusy, śpiewające skowronki przypominają nam o nadejściu nowej pory roku.

BOĆWINKA. W Szkole Podstawowej w Boćwince odbyły się warsztaty dla klas 1-8 oraz nauczycieli na temat profilaktyki uzależnień. Uczniowie dowiedzieli się od czego można się uzależnić, a także jak uzależnienia wpływają na nasze życie.

GOŁDAP. W Dzień Kobiet w SP3 odbył się kiermasz, z którego dochód został przeznaczony na potrzeby kobiet z Afryki.

GRABOWO. W Szkole Podstawowej im. M. Kajki w Grabowie gromada zuchowa Strażnicy Uśmiechu systematycznie uczestniczy w zbiórkach i świetnie się przy tym bawi.

GOŁDAP. Dzisiaj w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Świętego Patryka, patrona Irlandii. Obchody te miały na celu budowanie wśród dzieci i młodzieży postawy otwartości na inne kultury.

GOŁDAP. 19 marca w Bibliotece Publicznej w Gołdapi dzieci miały możliwość posłuchania bajek czytanych przez zastępcy burmistrza Gołdapi Jacka Morzego. Spotkanie zorganizowano w ramach akcji Cała Polska czyta dzieciom.

GRABOWO. 15 marca dzieci z oddziału przedszkolnego w Szkole Podstawowej im. M. Kajki w Grabowie podczas zajęć poznały legendę o św. Patryku – patronie Irlandii oraz symbole i zwyczaje związane z tym świętem.

BOĆWINKA. 14 marca działające w Szkole Podstawowej w Boćwince koło teatralne pod kierunkiem J. Poniatowskiej przedstawiło trawestację dzieła A. Fredry pt. „Zemsta inaczej”.

GRABOWO. 1 marca obchodzimy polskie święto państwowe - Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Niestety, ze względu na wysoką absencję uczniów w szkole w Grabowie, apel upamiętniający wydarzenia związane z tym świętem odbył się w piątek, 15 marca.

GOŁDAP. Policjanci ruchu drogowego oraz profilaktyk z gołdapskiej komendy w ramach akcji „Świeć przykładem” spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej nr 5 w Gołdapi, aby przeprowadzić „odblaskową lekcję” dotyczącą bezpieczeństwa na drodze.

GOŁDAP. Przedszkolaki ze Szkoły Podstawowej nr 5 im. Noblistów Polskich po raz kolejny wzięły udział w zajęciach z dogoterapii pod kierunkiem pana Krzysztofa Domańskiego.

GOŁDAP. 8 marca przedszkolaki ze Szkoły Podstawowej nr 5 im. Noblistów Polskich obchodziły Dzień Kobiet. Chłopcy tego dnia byli szczególnie elegancko ubrani i traktowali dziewczynki jak damy.

GOŁDAP. 2 marca w Szkole Podstawowej nr 5 im. Noblistów Polskich w Gołdapi odbył się dzień otwarty. Nauczyciele przygotowali mnóstwo atrakcji dla dzieci odwiedzających placówkę.

POWIAT GOŁDAPSKI. Komenda Powiatowa Policji w Gołdapi zaprasza wszystkich uczniów klas 1-3 ze szkół podstawowych powiatu gołdapskiego do wzięcia udziału w kolejnej edycji Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „Dbam o swoje bezpieczeństwo”.

GRABOWO. 23 lutego roku uczniowie Szkoły Podstawowej im. M. Kajki w Grabowie: Jakub Boruciński, Radek Pastuszyński, Dominik Osiński i Marcin Meller wraz z trenerem Lechem Wronowskim przystąpili do rozgrywek szachowych w ramach ełckiej szkolnej ligi szachowej.

GOŁDAP. W Szkole Podstawowej nr 5 uczniowie klas 0-3 nie zapomnieli o tradycji tłustego czwartku. Mały samorząd uczniowski zorganizowała wspólną degustację pączków zakupionych przez radę rodziców.

GOŁDAP. 1 marca w Liceum Ogólnokształcącym w Gołdapi obchodziliśmy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Z tej okazji odbyła się prelekcja nt. działalności żołnierzy wyklętych, którą poprowadził Jacek Rutkowski, konsultant WMODN w Olsztynie Filia w Olecku.

GRABOWO. 26 lutego w kalendarzu świąt nietypowych możemy odnaleźć „Dzień dinozaura”. Zarówno chłopcy jak i dziewczynki z oddziału przedszkolnego w SP w Grabowie z dużą radością zareagowali na wiadomość o tym święcie.

GOŁDAP. W ramach programu antynikotynowej edukacji zdrowotnej, klasa 4d ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi na lekcjach z wychowawczyniami Katarzyną Witczak oraz Anną Waszkiewicz realizuje tematy związane ze szkodliwością palenia papierosów, skutkami nałogu oraz sposobami na niepalenie.
Wyszukiwarka

Loading