Loading
 
 
 
 


BOĆWINKA. 9 listopada o godzinie 11:11 rozpoczęliśmy uroczysty apel z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości. Wszyscy uczniowie i nauczyciele ubrani w stroje biało-czerwone odśpiewali hymn.

GOŁDAP. „Kocham Cię, moja Ojczyzno...” to tytuł uroczystości przygotowanej przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Gołdapi z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

GOŁDAP. Obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości to doskonała okazja do zwrócenia szczególnej uwagi na piękno miejsca, w którym mieszkamy. W naszym przedszkolu odbył się konkurs plastyczny pod hasłem "Moja Mała Ojczyzna".

GOŁDAP. Klasy 4a i 6c ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi udały się na wycieczkę do Kętrzyna. Dzieci złożyły wizytę w Konsulacie Świętego Mikołaja.

GOŁDAP. Anoreksja i bulimia były tematem zajęć, na które do Biblioteki Publicznej w Gołdapi przybyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. M. Kajki w Grabowie.

OLSZTYN/GRABOWO. W dniach 9-11 listopada w Olsztynie odbył się turniej proobronny z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości. W drodze eliminacji do udziału w nim zakwalifikowali się uczniowie Szkoły Podstawowej im. Michała Kajki w Grabowie.

GOŁDAP. 15 listopada uczniowie kl. 5a i 5b ze Szkoły Podstawowej w Grabowie uczestniczyli w lekcji bibliotecznej.

GOŁDAP. Apel z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę w Zespole Szkół Zawodowych w Gołdapi odbył się 9 listopada.

GOŁDAP. 9 listopada o godz. 11.11 w Szkole Podstawowej nr 5 im. Noblistów Polskich w Gołdapi uroczystym odśpiewaniem Mazurka Dąbrowskiego rozpoczęły się obchody 100 rocznicy odzyskania niepodległości.

GOŁDAP. Klasa 1a ze Szkoły Podstawowej nr 5 wraz z wychowawczynią Patrycją Magielnicką udała się na wycieczkę do Centrum Rehabilitacji Dzieci i Młodzieży „Marzenia”.

GOŁDAP. Grupy przedszkolne z SP5 wzięły udział w wycieczce edukacyjnej do piekarni PSS Społem.

GALWIECIE. 100 rocznica odzyskania niepodległości stała się świętem całej polskiej wspólnoty. Po 123 latach niewoli, walk i cierpień nasz kraj odzyskał suwerenność.

GRABOWO. 7 listopada w Szkole Podstawowej im. Michała Kajki w Grabowie pod patronatem burmistrza Gołdapi odbył się I Powiatowy Konkurs Piosenki Patriotycznej. Wzięli w nim udział uczniowie wraz z opiekunami ze szkół powiatu gołdapskiego.

GOŁDAP. 31 października uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5: klasa 3a gimnazjum i 8a wraz z wychowawczyniami Małgorzatą Rant i Maritą Parat, postanowili uczcić stulecie odzyskania niepodległości.

GOŁDAP. Uczniowie klas gimnazjalnych Szkoły Podstawowej nr 5 im. Noblistów Polskich, przedstawiciele Szkolnego Koła Wolontariatu i samorządu uczniowskiego wraz z opiekunami 25 października porządkowali opuszczone i zapomniane groby na jednym z gołdapskich cmentarzy.

GOŁDAP. Rada rodziców wspólnie ze Szkołą Podstawową nr 5 w Gołdapi już po raz drugi zorganizowali obchody Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania. Od 10.00 w hali OSiR trwa kiermasz, na którym wszystkie klasy SP5 oferują różne potrawy, przygotowane w domach samodzielnie lub z rodzicami.

GOŁDAP. Rozstrzygnięty został konkurs plastyczny i literacki pt. „Niepodległa, Niepokorna!”, skierowany do uczniów szkół podstawowych i oddziałów gimnazjalnych z terenu gminy Gołdap.

OLSZTYN. 29 października w siedzibie Warmińsko Mazurskiego Związku Piłki Nożnej w Olszynie odbyło się wręczenie certyfikatów szkołom uczestniczącym w programie „Piłka Nożna w Szkole” pod patronatem Warmińsko-Mazurskiego Kuratorium Oświaty.

GOŁDAP/WĘGORZEWO. Wielkim sukcesem uczennic z ZPEW w Gołdapi zakończył się udział w IV Wojewódzkim Konkursie Humanistycznym „Obrazy słowem malowane” pod hasłem: „Obrazy i portrety sławnych Polaków”, który odbył się 25 października w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Węgorzewie.

GALWIECIE. Październik jest ogłoszonym Międzynarodowym Miesiącem Bibliotek Szkolnych. Z tej okazji biblioteka w Szkole Podstawowej w Galwieciach jest organizatorem wielu działań promujących głośne czytanie dzieciom.

GOŁDAP. W minionym tygodniu uczniowie klas 5a, 5c, 7a i 8c Szkoły Podstawowej nr 1 w Gołdapi zaangażowali się w ogólnopolską Akcję „BohaterON - włącz historię!”.

GALWIECIE. „Dzień Tabliczki Mnożenia uważam za otwarty” - od tych słów w Szkole Podstawowej w Galwieciach 28 września rozpoczęła się dwudniowa akcja obchodów „Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia” pod hasłem „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają”.

GRABOWO. 27 października uczniowie Szkoły Podstawowej w Grabowie: Jakub Boruciński i Radek Pastuszyński wraz z trenerem Lechem Wronowskim uczestniczyli w turnieju szachowym.

GOŁDAP. 18 października przedszkolaki z grupy "Krabiki" obchodziły Dzień Poczty Polskiej. Z tej okazji dzieci odwiedziły urząd pocztowy, gdzie oglądały koperty, znaczki i pieczątki.

GOŁDAP. Zgodnie ze szkolną tradycją uczestnicy CKiW OHP w Gołdapi wraz z opiekunami udali się na cmentarz komunalny przy ul. Cmentarnej w Gołdapi w celu uporządkowania zapomnianych i zaniedbanych grobów.

GOŁDAP. 12 października w naszej szkole odbył się apel poświęcony świętemu Janowi Pawłowi II z okazji 18 Dnia Papieskiego, przygotowany przez uczniów klas: 8c, 7a, 3a, 4b i 8a.

GOŁDAP. Ponad trzydzieścioro pierwszaków ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Gołdapi złożyło wczoraj ślubowanie i zostało pasowanych na uczniów.

GOŁDAP. 5 października w oddziałach przedszkolnych w SP3 w Gołdapi zorganizowany został „Dzień Uśmiechu”. Tego dnia na dzieci czekała niespodzianka.

BOĆWINKA. Od początku roku szkolnego Szkoła Podstawowa w Boćwince bierze udział w konkursie edukacyjnym „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”.

GOŁDAP. W ramach Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca, klasy 4b oraz 7c z SP1 w Gołdapi uczestniczyły w szkoleniu zorganizowanym przez Stowarzyszenie Przystań - Szeligi - Buczki z zakresu udzielania pierwszej pomocy osobie, u której wystąpiło nagłe zatrzymanie krążenia.