Loading


POWIAT GOŁDAPSKI. Tradycyjnie jak co roku gołdapscy policjanci spotykali się z uczniami szkół, żeby przypomnieć im zasady jakich należy przestrzegać, aby uniknąć niebezpieczeństwa.

GRABOWO. Uczniowie klasy 3b pod opieką wychowawczyni Mai Zaniewskiej już kolejny rok uczestniczyli w programie edukacyjnym "Zdrowe nietrudne".

BOĆWINKA. Uczniowie szkoły w Boćwince wyjechali do Węgorzewa na spektakl teatralny „Opowieści z lodowej krainy”, przygotowany przez Teatr Współczesny w Krakowie.

GRABOWO. Najważniejsze zasady bezpiecznego wypoczynku podczas wakacji oraz zasady bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym stały się tematem apelu, który odbył się we wtorek, 12 czerwca w Szkole Podstawowej im. M. Kajki w Grabowie.

BOĆWINKA. Szkoła Podstawowa w Boćwince została laureatem trzeciej edycji konkursu na zbiórkę zużytych baterii w placówkach oświatowych i wychowawczych pod hasłem „Edukujemy-Pomagamy".

GOŁDAP. 14 czerwca dzieci z klas 0-3 ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Gołdapi miały okazję w Bibliotece Publicznej w Gołdapi oglądać przepiękną bajkę Aleksandra Puszkina „Złota Rybka”, przedstawioną przez aktorów z teatru Krak-Art z Krakowa.

GOŁDAP. Po dwóch ważnych i dużych projektach "Niech diabli wezmą dopalacze" oraz "Nie godzę się na przemoc rówieśniczą - szanuję, reaguję , nie krzywdzę" uznałyśmy, że pora uświadomić uczniom i ich rodzicom jak bardzo szkodliwy jest dym tytoniowy.

GOŁDAP. 15 czerwca dzieci z klasy 3e wystąpiły w montażu słowno-muzycznym z okazji Dnia Rodziny zorganizowanym w szkole muzycznej.

GOŁDAP. 29 maja klasy 6c, 7a oraz 4e ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi pojechały na wycieczkę do Białegostoku.

GOŁDAP. W dniach 7-8 czerwca klasy 5a i 5b wraz ze swoimi wychowawczyniami wybrały się na wycieczkę do stolicy.

GOŁDAP. 8 czerwca włączyliśmy się w obchody XVII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom. Wysłuchaliśmy wiersza „Lokomotywa” Juliana Tuwima.

GOŁDAP. Dzieci z grupy „Krabik” z oddziału przedszkolnego w Szkole Podstawowej nr 3 w Gołdapi wybrały się w na wycieczkę do Państwowej Straży Pożarnej w Gołdapi.

GALWIECIE. 1 czerwca klasy 4-7 ze Szkoły Podstawowej w Galwieciach pojechały na jednodniową wycieczkę do stolicy naszego regionu - Olsztyna.

GRABOWO. 29 maja już po raz kolejny uczniowie Szkoły Podstawowej im. Michała Kajki w Grabowie wzięli udział w specjalnych zajęciach poświęconych promowaniu zdrowego stylu życia.

GOŁDAP. W Szkole Podstawowej nr 3 w Gołdapi odbył się niezwykle poruszający i przejmujący spektakl pt. „Zrozumieć zutyzm”, który został zaprezentowany przez uczniów klas 4a, 4d, 5a, 5b, 5c pod opieką pań Anny Waszkiewicz i Katarzyny Witczak.

GOŁDAP. Od 2009 roku uczniowie i nauczyciele gimnazjum oraz Szkoły Podstawowej nr 5 im. Noblistów Polskich w Gołdapi uczestniczą w międzynarodowej wymianie z zaprzyjaźnionymi szkołami z partnerskiego miasta w Niemczech. Od 25 do 31 maja br. w wymianie uczestniczyło 18 uczniów i 6 nauczycieli.

GOŁDAP. Okres wakacji to czas, na który czekają dzieci. Warto więc porozmawiać z nimi na temat bezpieczeństwa podczas tej przerwy od nauki.

GRABOWO. 24 maja w Szkole Podstawowej im. Michała Kajki w Grabowie odbył się III Powiatowy Konkurs Piosenki Anglojęzycznej „The Best Singer Ever”.

GOŁDAP. 29 maja w oddziałach przedszkolnych Szkoły Podstawowej nr 3 odbyła się uroczystość z okazji Dnia Matki i Dnia Ojca, podczas której grupy „Żółwiki" oraz „Rekinki" zaprezentowały program taneczno-wokalno-recytatorski.

ELBLĄG. 30 maja w Teatrze im. A Sewruka w Elblągu odbyła się konferencja „Świadectwa Niepodległej”, podczas której zostały wręczone nagrody nauczycielom za opracowanie scenariusza lekcji poświęconej setnej rocznicy odzyskania niepodległości.

GOŁDAP. Piknik z okazji Dnia Dziecka odbył się 30 maja w Szkole Podstawowej nr 3 w Gołdapi.

GOŁDAP. 25 maja w naszej placówce odbyły się obchody Dni Rodziny i Dnia Matki. Uczniowie i ich rodzice mogli uczestniczyć w wielu atrakcjach przygotowanych specjalnie na tę okazję.

GOŁDAP. Z okazji Dnia Matki trzylatki z grupy „Krabiki” z oddziałów przedszkolnych w SP3 w Gołdapi, zaprosiły swoje kochane mamy na program wokalno-recytatorski.

BOĆWINKA. Festyn rodzinny zapisał się na stałe wśród imprez organizowanych przez Szkołę Podstawową w Boćwince oraz sołectwo Główka.

GOŁDAP. W ramach projektu „Od szkolenia do zatrudnienia - YEI” dziesięciu uczestników CKiW OHP zostało skierowanych na kurs z zakresu obsługi programów komputerowych, a czworo uczestników na kurs komputerowy ECDL.

ŁUPKI. 16 maja w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Łupkach odbył się VIII Wojewódzki Konkurs Recytatorski - Wierszowanki pt. „Na majówkę”. ZPEW w Gołdapi reprezentowało siedmioro uczniów.

GRABOWO. W sobotę, 26 maja, w naszej szkole odchodziliśmy ważne dla nas wszystkich święto - Dzień Matki, połączony z obchodami Dnia Dziecka.

GOŁDAP. 17 maja grupa "żółwików" z oddziałów przedszkolnych w SP3 w Gołdapi wybrała się z wizytą do gołdapskich pszczelarzy.

GOŁDAP. Młodzież w ramach projektu „Dzień Dobrego Słowa” pod kierunkiem Anety Wojnar-Konopki przygotowała przedstawienie pt. „Przepis na grzeczność”.

GOŁDAP. Dzień Matki to dla każdego dziecka to dzień szczególny. Mogą okazać swą wdzięczność mamom, którym zawdzięczają życie i wychowanie.

logowanie