Loading


GOŁDAP. 13 lutego około godz. 19.30 do odprawy zgłosił się obywatel Polski kierujący autokarem Setra z gołdapskimi numerami rejestracyjnymi. Poza kierowcą w pojeździe znajdowały się jeszcze 2 osoby. W trakcie sprawdzania paszportów okazało się, że wobec jednego z pasażerów wystawiono nakaz zatrzymania w związku z unikaniem stawiennictwa na przesłuchanie. Mężczyzna ten miał mieć bowiem postawione zarzuty kierowania gróźb karalnych i znieważania funkcjonariuszy służby celno-skarbowej.

W tej sytuacji powiadomiono Komedę Powiatową Policji w Gołdapi. Policjanci, którzy pojawili się na przejściu granicznym zatrzymali podróżnego, a jako że był w stanie nietrzeźwym, osadzili go areszcie. Kolejnego dnia, po jego wytrzeźwieniu, funkcjonariusze przedstawili mu zarzuty, których starał się uniknąć, czyli znieważania i grożenia celnikom.

To nie był jednak koniec kłopotów mieszkańca Gołdapi. Funkcjonariusze celno-skarbowi sprawdzili bowiem dokładnie autobus, którym przekraczał on granicę. Po zdemontowaniu listwy mocującej wykładzinę do podłogi, w tylnej części autokaru zauważono otwór, w którym ukryto prawie 200 paczek papierosów. W tej sytuacji mężczyzna posłyszał dodatkowo zarzut przemytu papierosów. Ponadto celnicy zatrzymali też autokar, jako dowód rzeczowy w sprawie. (IAS Olsztyn)