Loading


POWIAT GOŁDAPSKI. W czasie trwania akcji "Bezpieczne Ferie 2018" funkcjonariusze prowadzili działania, aby zapewnić bezpieczeństwo w ruchu drogowym podczas wyjazdów i powrotów z ferii. Policjanci sprawdzali nie tylko wyposażenie i stan techniczny pojazdów, ale także wymagane dokumenty, dostosowanie przez kierowców prędkości do warunków panujących na drodze i przede wszystkim ich trzeźwość.

Przez ten dwutygodniowy okres funkcjonariusze skontrolowali blisko 480 pojazdów, w tym 3 autokary. Wszyscy kierujący autobusami byli trzeźwi, natomiast kontrola stanu technicznego nie wykazała nieprawidłowości. Policjanci w 95 przypadkach ukarali kierowców mandatami karnymi, z czego blisko 90 było za przekroczenie dozwolonej prędkości.

W okresie ferii zimowych na drogach powiatu doszło do 13 zdarzeń: 12 kolizji i 1 wypadku, w którym 1 osoba została ranna.

Funkcjonariusze odwiedzali także miejsca wypoczynku dzieci i młodzieży, gdzie przeprowadzali pogadanki dotyczące głównie bezpieczeństwa podczas zabaw zimowych i bezpieczeństwa w ruchu drogowym.