Loading


OLECKO. 24 lutego pod patronatem honorowym wojewody warmińsko- mazurskiego Artura Chojeckiego oraz starosty gołdapskiego Andrzeja Ciołka odbyło się podsumowanie osiągnięć lotowych gołębi pocztowych w sezonie 2017. Spotkanie zorganizował olecki oddział Polskiego Związku Hodowców Gołębi Pocztowych.

Podczas uroczystości w restauracji „Astra” w Olecku, prezes oleckiego oddziału Polskiego Związku Hodowców Gołębi Pocztowych Andrzej Ciołek wraz z burmistrzem Olecka Wacławem Olszewskim wręczyli zwycięzcom w poszczególnych kategoriach lotowych puchary i dyplomy. Warto podkreślić, że w oddziale lotuje ponad stu hodowców z terenu siedmiu powiatów: gołdapskiego, oleckiego, ełckiego, giżyckiego, węgorzewskiego, suwalskiego i piskiego. Szczegółowe wyniki dostępne są pod adresem:

Oprócz standardowego planu lotu odbył się również prestiżowy międzynarodowy lot z Brukseli, z odległości ponad 1200 km w linii prostej. Na tle okręgu Białystok w zmaganiach indywidualnych wysokie lokaty uzyskali hodowcy: Stanisław Dawidowicz, Kamil Bondarenko i Andrzej Ciołek. W zmaganiach drużynowych na wysokich pozycjach utrzymali się: Kamil Bondarenko i Andrzej Ciołek.

Gratulujemy laureatom i życzymy jeszcze wyższych osiągnięć lotowych gołębi w kolejnych sezonach.

Ewelina Kuczyńska
Starostwo Powiatowe w Gołdapi