Loading


GOŁDAP. 21 czerwca przy współpracy Wojskowego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa Terenowej Stacji w Ełku, odbyła się już ósma w tym roku akcja honorowego oddawania krwi, organizowana przez GSHDK.

GOŁDAP. 21 czerwca w Bibliotece Publicznej w Gołdapi odbyło się spotkanie autorskie z Tomaszem Sekielskim, reporterem śledczym i dziennikarzem.

POWIAT GOŁDAPSKI. Trzy rodzinne imprezy odbędą się dziś na terenie powiatu gołdapskiego. O 13.00  zapraszamy na orlika przy SP1 w Gołdapi, a o 18.00 do Kiepojć lub Bań Mazurskich.

GOŁDAP. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gołdapi zorganizowało wyjazd ponad 50-osobowej grupy kibiców z Gołdapi do Narodowej Strefy Kibica na mecz Polska - Senegal.

GOŁDAP. 15 czerwca w pracowni komputerowej Biblioteki Publicznej w Gołdapi uczniowie klasy 2 ze Szkoły Podstawowej nr 3 szkolili się z programowania.

GOŁDAP. W czwartek odbędzie się czerwcowa akcja krwiodawcza, organizowana przez Gołdapskie Stowarzyszenie Honorowych Dawców Krwi.

GOŁDAP. Gołdapskie Stowarzyszenie Honorowych Dawców Krwi, Biblioteka Publiczna w Gołdapi oraz Fundacja "Tu i Teraz" wraz z Towarzystwem Przyjaciół Wilna i Ziemi Wileńskiej zachęcają do zbiórki przyborów szkolnych dla naszych najmłodszych rodaków ze Szkółki Niedzielnej "Źródełko" w Święcianach na Litwie.

GOŁDAP. Biblioteka Publiczna w Gołdapi zaprasza do oglądania wystawy prac wykonanych haftem krzyżykowym przez panią Teresę Fiłonowicz.

GOŁDAP/CZERWONY DWÓR. Podczas majowego posiedzenia rady powiatu, które odbyło się w Czerwonym Dworze (powiat olecki), zarząd powiatu otrzymał absolutorium z tytułu wykonania budżetu za rok 2017.

GOŁDAP. Spotkanie z Rzecznikiem Osób Starszych Województwa Warmińsko-Mazurskiego odbędzie się 20 czerwca o godzinie 17.00 w Centrum Dydaktyczno-Szkoleniowym przy ulicy Partyzantów 31 w Gołdapi.

GOŁDAP. 26 maja w swojej siedzibie zgromadziły się członkinie Zwiazku Emerytów, Rencistów i Inwalidów, ,aby razem uczcić swoje święto - Dzień Matki.

GOŁDAP. Za nami IV ogólnopolska akcja Noc Bibliotek, która odbyła się w sobotę, 9 czerwca. Hasło tegorocznej, w 100-lecie niepodległości Polski, to „RzeczpospoCzyta”.

GOŁDAP. 19 maja mieliśmy przyjemność uczestniczyć w zajęciach zorganizowanych w Placówce Straży Granicznej w Gołdapi.

GOŁDAP. Czy jesteście gotowi na podróż do gwiazd? Tymi słowami 7 czerwca rozpoczęła się dwudniowa przygoda mieszkańców Gołdapi z Planetobusem.

GOŁDAP. Wczoraj w Starostwie Powiatowym w Gołdapi rozdane zostały nagrody uczniom ze szkół z terenu powiatu gołdapskiego, którzy zajęli najlepsze miejsca w swoich kategoriach wiekowych w XXVII edycji Międzynarodowego Konkursu „Kangur Matematyczny”.

GOŁDAP. Kolejne spotkanie dyskusyjnego klubu książki odbyło się w Bibliotece Publicznej w Gołdapi. Dyskutowano o książce Riny Frank pt. „Każdy dom potrzebuje balkonu”.

GOŁDAP. Stowarzyszenie Gołdapski Fundusz Lokalny rozstrzygnęło tegoroczny konkurs grantowy w ramach programu „Działaj Lokalnie 2018”. Wspartych zostanie 11 projektów na łączną kwotę 55.000zł.

GOŁDAP. 17 maja w ramach kampanii społecznej Cała Polska czyta dzieciom w Bibliotece Publicznej w Gołdapi czytaliśmy książkę Wiesława Drabika „Jak baran zbaraniał na szkole przetrwania”.

GOŁDAP. Szkolimy się dzielnie, na lądzie, w wodzie i powietrzu, trzeba być gotowym na wszystko i zachować zdolność bojową. Tym razem ruszyliśmy podbijać rzekę Gołdapę.

GOŁDAP. Planetobus pojawi się w Gołdapi 7 i 8 czerwca na zaproszenie Ośrodka Pomocy Społecznej w Gołdapi oraz Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gołdapi.

GOŁDAP. Dziś odbył się rodzinny rajd rowerowy, organizowany przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gołdapi. Impreza odbyła się już po raz siódmy.

POWIAT GOŁDAPSKI. Już jutro Boże Ciało, a tym samym rozpoczyna się kolejny długi weekend w tym roku. Dzisiaj rozpoczyna się policyjna akcja pod nazwą "Bezpieczny weekend - Boże Ciało 2018", która potrwa do 3 czerwca.

GOŁDAP. Z okazji XX Warmińsko-Mazurskich Dni Rodziny "Rodzina - Dom - Ojczyzna", 26 maja w centrum Gołdapi odbył się piknik ph. „Bajkowy rajd”. Zorganizowany został przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Gołdapi oraz Dom Kultury w Gołdapi.

SUWAŁKI. W dniach 24-26 maja odbył się XVIII Międzynarodowy Festiwal Pieśni i Tańca "Muszelki Wigier 2018". W wydarzeniu wzięło udział około sześciuset wykonawców z Polski, Litwy, Łotwy, Rosji, Ukrainy, Bułgarii i Gruzji.

MIKOŁAJKI. 17 maja grupa teatralna „Teatrusie” z Warsztatu Terapii Zajęciowej w Gołdapi uczestniczyła w XVI Przeglądzie Małych Form Teatralnych „Doceń swój talent” w Mikołajkach.

GOŁDAP. Starania zarządu powiatu o dofinansowanie remontów dróg powiatowych po raz kolejny przyniosły sukces. W środę, 16 maja, ministerstwo finansów oficjalnie potwierdziło informację dotyczącą dofinansowania przebudowy drogi powiatowej - ul. Nadbrzeżnej w Gołdapi w kwocie 1.108.800zł.

GOŁDAP. Święto Straży Granicznej to polskie święto przypadające 16 maja, ustanowione zostało przez Sejm RP w 1995 roku. Upamiętnia ono dzień rozpoczęcia służby nowo utworzonej formacji, tj. dzień 16 maja 1991 roku. Dziś święto to obchodzili funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Gołdapi.

GOŁDAP. Ośrodek Pomocy Społecznej w Gołdapi oraz Dom Kultury w Gołdapi zapraszają w sobotę na piknik rodzinny ph. „Bajkowy rajd”.

ŁOTWA. W dniach 16-17 maja teatr ognia Flash Zone z Domu Kultury w Gołdapi uczestniczył w festiwalu teatralnym w Gulbene na Łotwie.

GOŁDAP. 17 maja po raz kolejny w tym roku spotkali się w swojej siedzibie członkowie gołdapskiego koła Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów. Tym razem okazją były obchody Międzynarodowego Dnia Inwalidy.

logowanie