GOŁDAP. Biblioteka Publiczna w Gołdapi i Gołdapski Uniwersytet Trzeciego Wieku zapraszają na wieczór poetycki poświęcony wiośnie. Odbędzie się on 2 kwietnia w Centrum Dydaktyczno-Szkoleniowym (II piętro), początek o godzinie 17:00.

GOŁDAP. Biblioteka Publiczna w Gołdapi i zespół muzyczny Sursum Corda z Żabina zapraszają na wieczór wielkanocno-pasyjny, który odbędzie się 4 kwietnia w Centrum Dydaktyczno-Szkoleniowym (II piętro).

GOŁDAP. Przez dwa dni dzieci i młodzież mogła obserwować z bliska pracę policjantów z Gołdapi. Maluchy oglądając pomieszczenia komendy, zadawały mnóstwo ciekawych pytań, na które policjanci chętnie odpowiadali. Młodzież pytała o sprawy ważniejsze

GOŁDAP.  21 marca przypadał pierwszy dzień wiosny, potocznie zwany dniem wagarowicza. To dla młodzieży okazja, by choć na kilka godzin urwać się ze szkoły i lekcji. Aby przeciwdziałać zachowaniom niezgodnym z prawem policjanci przeprowadzili wzmożone działania prewencyjne.

GOŁDAP. Jak zostać policjantem, jakie warunki trzeba spełnić, jakie są wymagania - o tym informowali zainteresowanych policjanci oraz pracownicy Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi na odbywających się we wtorek IV Targach Pracy i Edukacji.

GOŁDAP. IV Targi Pracy i Edukacji odbywają się dziś w hali OSiR w Gołdapi. Na czterdziestu stoiskach prezentują się różne firmy, placówki oświatowe, służby mundurowe i instytucje.

GOŁDAP. W Bibliotece Publicznej w Gołdapi w ramach kampanii społecznej Cała Polska czyta dzieciom czytaliśmy dziś książkę „Kubuś Puchatek – Niech żyje współpraca”. 

GOŁDAP. Powiat gołdapski corocznie ogłasza otwarty konkurs ofert na realizację w formie wsparcia zadań publicznych powiatu. W tym roku do konkursu wpłynęło 14 ofert, z czego dotacje otrzyma 10 projektów.

GOŁDAP. 6 marca w Izbie Regionalnej „Muzeum Ziemi Gołdapskiej im. M. M. Ratasiewicza” odbyło się spotkanie informacyjne Jednostki Strzeleckiej 1037 w Gołdapi i uczniów Zespołu Szkół Zawodowych w Gołdapi z żołnierzami 41 Batalionu Lekkiej Piechoty Wojsk Obrony Terytorialnej w Giżycku.

GOŁDAP. Już od jedenastu lat Zespół Szkół Zawodowych w Gołdapi współpracuje z Gołdapskim Stowarzyszeniem Honorowych Dawców Krwi organizując akcje krwiodawcze. Kolejna, podczas której młodzież podzieli się cząstką siebie, odbędzie się 15 marca. Dzień wcześniej, 14 marca, krew będzie można oddać w Centrum Dydaktyczno-Szkoleniowym przy ulicy Partyzantów 31.

GOŁDAP. 9 marca na deskach Domu Kultury w Gołdapi wystąpili Piotr Szwedes i Piotr Polk w sztuce teatralnej "Pół na pół". Komedia w reżyserii Wojciecha Malajkata to świetnie napisane, błyskotliwe i zabawne dialogi, wyraziście nakreślone postacie, zwroty akcji i mnóstwo humoru.

GOŁDAP. W pracowni komputerowej Biblioteki Publicznej w Gołdapi odbywają się „Warsztaty komputerowe 50+”. Uczestnicy głodni wiedzy systematycznie uczęszczają na cotygodniowe zajęcia, na których poznali już komputer od podstaw, a teraz rozszerzają wiedzę o internecie.

GOŁDAP. Jutro odbędzie się gołdapski zlot morsów. Zapowiada się on na duże wydarzenie. Swoją obecność zapowiedziało już około setki osób.

GOŁDAP. Gołdapscy seniorzy pod wodzą przewodniczącej Heleny Łukaszewicz zebrali się w swojej siedzibie, aby razem spędzić wieczór i uczcić zapusty.

GOŁDAP. Pierwszego kwietnia musi być śmiesznie, muszą być żarty i psikusy. Dom Kultury w Gołdapi zaprasza dzieci z rodzicami na spotkanie z klaunem Fredem.

GOŁDAP. Osoby, które planowały skorzystać w tym tygodniu ze szczepień w gołdapskiej Przychodni Lekarzy Rodzinnych R. Sztabiński i Partnerzy, muszą zmienić plany.

GOŁDAP. W weekend w Gołdapi odbyła się akcja szycia poduszek dla kobiet po mastektomii. To część ogólnopolskiej akcji "Serce od serca". Podczas dwóch dni pracowało łącznie 35 osób. Trzeba było pociąć materiał, zszyć go, wypchać i gotowe poduszki zapakować w folię. Łącznie wykonanych zostało 250 poduszek.

GOŁDAP. - Pewni włodarze od dawna informują, że podejmują stosowne działania i rozmawiają z odpowiednimi osobami o powrocie kolei do Gołdapi. Powiedziałbym, że to się chwali, ale niestety nic konkretnego w tej sprawie się nie wydarzyło do tej pory. Wręcz przeciwnie! Ogłaszane są kolejne ogólnokrajowe programy dla kolei, pomijające Gołdap - twierdzi Ryszard Adamczak.

GOŁDAP. Od początku marca w wypożyczalni dla dorosłych w Bibliotece Publicznej w Gołdapi obejrzeć można wystawę haftu krzyżykowego - prac wykonanych przez Danutę Matyszkiel.
Wyszukiwarka

Loading