Loading
 
 
 
 


POWIAT GOŁDAPSKI. Od rana policjanci ruchu drogowego po raz kolejny prowadzą działania pn "Prędkość i pasy". Polegają one na egzekwowaniu od kierujących jazdy z odpowiednią prędkością i w zapiętych pasach bezpieczeństwa.

GOŁDAP. Od niedawna choć symboliczną to jednak oficjalną służbę w Komendzie Powiatowej Policji w Gołdapi pełni maskotka sierżanta Bobra.

GOŁDAP. Sztafeta 11.11.11.11.18 odbyła się w Gołdapi w Narodowym Dniu Niepodległości. Wydano ponad dwieście numerów startowych.

GOŁDAP. Niezgoda na przemoc, niesprawiedliwość, złe traktowanie powinna być podkreślana na każdym kroku. Dlatego Starostwo Powiatowe w Gołdapi wspólnie z Komendą Powiatową Policji w Gołdapi ogłaszają konkurs na najlepszą gazetkę profilaktyczną dotyczącą przeciwdziałania przemocy.

GOŁDAP. Ostatnio Bibliotece Publicznej w Gołdapi udało się pozyskać siedem nowych gier planszowych od wydawnictwa Rebel. Uzupełnią one zbiory biblioteczne.

GOŁDAP. W Bibliotece Publicznej w Gołdapi, w wypożyczalni dla dorosłych pojawiły się kolejne nowości. Wśród nowych książek są również te zaproponowane przez czytelników.

GOŁDAP. Gołdapskie Stowarzyszenie Honorowych Dawców Krwi zaprasza w czwartek, 15 listopada, na comiesięczną akcję krwiodawczą.

GOŁDAP. Oficjalne obchody Narodowego Święta Niepodległości w Gołdapi odbyły się wczoraj wieczorem w centrum miasta.

GOŁDAP. „Niepodległa do hymnu” to ogólnopolska akcja, podczas której w Narodowym Dniu Niepodległości o godzinie 12:00 w wielu miejscach w kraju i na świecie zaśpiewano polski hymn państwowy. Także Gołdap przyłączyła się do akcji.

GOŁDAP. Stowarzyszenie "Partnerstwo Sztuk" w Gołdapi zaprasza całe rodziny, dzieci, młodzież, osoby starsze, przedstawicieli organizacji, instytucji - dosłownie wszystkich do udziału w sztafecie 11.11.11.11.18. Jednocześnie informuje, że w ziwązku z imprezą  w niedzielę będą utrudnienia w ruchu kołowym po północnej stronie pl. Zwycięstwa.

GOŁDAP. W Bibliotece Publicznej w Gołdapi, w wypożyczalni dla dzieci pojawiły się kolejne nowości. Książki zakupiono w ramach wieloletniego Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

SUWAŁKI/GOŁDAP. Andrzej Tobolski nie zastosował się do prawomocnego postanowienia sądu, zgodnie z którym miał sprostować swoje słowa dotyczące Wojciecha Hołdyńskiego i dodatkowo pisemnie go przeprosić.

GOŁDAP. Z Bezdomniakami skontaktowała się młoda dziewczyna z prośbą o pomoc dla bezdomnej kotki z kociakami. Idzie zima i ta osoba nie pozostała obojętna na los kociej rodziny.

GOŁDAP. Starostwo Powiatowe w Gołdapi i Komenda Powiatowa Policji w Gołdapi zapraszają dzieci do udziału w konkursie plastycznym Posłuchaj „baju, baju, baj... z morałem”.

GOŁDAP. Dom Kultury w Gołdapi zaprasza na kolejną edycję Festiwalu Filmowego „Wędrujące Ale Kino!”. Ze względu na trwający remont sali kinowej, tegoroczna edycja odbędzie się w hali OSiR.

GOŁDAP. 5 listopada w Bibliotece Publicznej w Gołdapi odbyły się zajęcia "Programowanie bez prądu (#offline)", w których brali udział uczniowie klasy 2 ze Szkoły Podstawowej nr 5 im. Noblistów Polskich w Gołdapi.

GOŁDAP. W związku z obchodami 100-lecia niepodległości, 5 listopada Biblioteka Publiczna w Gołdapi gościła aktorów Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie.

GOŁDAP. Stowarzyszenie "Partnerstwo Sztuk" w Gołdapi zaprasza całe rodziny, dzieci, młodzież, osoby starsze, przedstawicieli organizacji, instytucji - dosłownie wszystkich do udziału w sztafecie 11.11.11.11.18.

GOŁDAP. Przyjdź 11 listopada o godzinie 12.00 na plac Zwycięstwa w Gołdapi i włącz się we wspólne świętowanie. Pokażmy, że w stulecie odzyskania niepodległości jesteśmy jedną, biało-czerwoną rodziną. Zademonstrujmy to w najbliższy sercom Polaków sposób - śpiewając wspólnie hymn państwowy.

GOŁDAP. Komisja składająca się z pracowników Starostwa Powiatowego w Gołdapi oraz przedstawicieli Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi wyłoniła zwycięzców konkursu literackiego „Posłuchaj Baju, baju, baj... z morałem”.

GOŁDAP. Gołdapskie Stowarzyszenie Honorowych Dawców Krwi oraz Środowiskowy Dom Samopomocy „Słoneczny Dom” w Gołdapi wspólnie z Państwem chcą podarować chwilę szczęścia i świątecznych wzruszeń mieszkańcom ośrodków dla bezdomnych, najuboższych oraz uzależnionych prowadzonych przez Stowarzyszenie Monar. Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji akcji „Bezdomna Kartka”!

ŻELAZKI. 26 października w świetlicy wiejskiej w Żelazkach świętowaliśmy Halloween. Włożyliśmy dużo pracy w przygotowania i organizację tego dnia, ale warto było.

GOŁDAP. Grupa Rowerowa Gołdap zachęca do podpisania internetowej petycji w spawie budowy drogi rowerowej wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 651.

POWIAT GOŁDAPSKI. Na drodze krajowej nr 65 w kierunku przejścia granicznego z Federacją Rosyjską w okolicy cmentarza komunalnego przy ul. Gumbińskiej, jak również na drodze wojewódzkiej 651 w Dubeninkach przy cmentarzu przy ul. Dębowej (dawniej Mereckiego) będzie obustronny zakaz zatrzymywania się i postoju.

GOŁDAP. Wczoraj odbyła się 68 sesja rady miejskiej w Gołdapi. Miała uroczysty charakter. Podczas niej przewodniczący rady Andrzej Pianka i burmistrz Gołdapi Tomasz Luto podsumowali kadencję samorządu gminnego w latach 2014-2018.

GOŁDAP/RAJGRÓD. 20 października w okolicach Rajgrodu odbyły się zawody pt. "Pętla taktyczna". Polegały na pokonaniu odcinka ok. 20km w jak najkrótszym czasie z wykonaniem zadań na punktach kontrolnych.

GOŁDAP. 5 listopada o godz. 17:00 Biblioteka Publiczna w Gołdapi zaprasza na teatr przy stoliku w Centrum Dydaktyczno-Szkoleniowym.

GOŁDAP. Członkowie Jednostki Strzeleckiej 1037 z Gołdapi corocznie przystępują do porządkowania grobów przed Dniem Wszystkich Świętych.

GOŁDAP, GRABOWO. Na cmentarzach komunalnych trwają przygotowania do Dnia Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego. Jak co roku ADM, który jest zarządcą komunalnych cmentarzy, wraz z pracownikami interwencyjnymi Urzędu Miejskiego w Gołdapi porządkują stare, zapomniane groby.

GOŁDAP. Październikowe spotkanie dyskusyjnego klubu książki, które odbyło się w Bibliotece Publicznej w Gołdapi, poświęcone było książce Pavola Rankova pt. „Zdarzyło się pierwszego września (albo kiedy indziej)”.