Loading


GOŁDAP. Tradycyjnie już w piątek poprzedzający Wielki Tydzień setki gołdapian wzięło udział w Drodze Krzyżowej, która przeszła ulicami naszego miasta.

GOŁDAP. Koncert charytatywny „Gramy dla Damiana” odbył się w minioną sobotę na hali sportowej OSiR. Udało się zebrać imponującą kwotę 26.450zł. Zostanie ona w całości przeznaczona na leczenie 13 letniego Damiana Urynowicza.

GOŁDAP. Wczoraj w Centrum Dydaktyczno-Szkoleniowym odbył się wieczór poezji wielkanocnej, który przyciągnął licznie publiczność.

GOŁDAP. Czy dla doraźnych celów wyborczych rada miejska zlikwiduje w mieście osiedla? Nie jest to wykluczone, choć mało prawdopodobne.

GOŁDAP. „Ty masz wielką tremę, zapłacisz, za to co się dzieje w szkole” - te słowa miał skierować Jan Steć do nauczycielki z jednej z gołdapskich szkół. W poniedziałek skierowała ona do przewodniczącego rady miejskiej pismo dotyczące tej sytuacji.

GOŁDAP. Bardzo udane okazało się spotkanie promujące książkę „Napisz do mnie”, które odbyło się w miniony poniedziałek w Bibliotece Publicznej w Gołdapi.

GOŁDAP. Już po raz trzeci Powiatowy Urząd Pracy w Gołdapi zorganizował Targi Pracy i Edukacji. Odbyły się one dziś w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gołdapi. Na odwiedzających czekało około 40 stoisk.

GOŁDAP. Kiermasz „Jajeczko z rzeżuszką” odbędzie się 25 marca w Gołdapi. Tym razem wyjątkowo, ze względu na trwającą w Domu Kultury w Gołdapi modernizację, stoiska zostaną ustawione na chodniku przed wejściem do kina „Kultura”.

MORĄG. 17 marca w Morągu odbył się XI Regionalny Konkurs Tańca Nowoczesnego o Puchar Burmistrza Morąga. Gołdap reprezentowała grupa taneczna „Hands up”.

GOŁDAP. Prawie 60 osób zgłosiło się, aby oddać krew podczas dwudniowej akcji krwiodawczej zorganizowanej przez Gołdapskie Stowarzyszenie Honorowych Dawców Krwi.

GOŁDAP. 15 marca dzieci z klasy 2a ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Gołdapi pod opieką wychowawczyni Marzanny Chomiczewskiej gościły w Bibliotece Publicznej w Gołdapi.

GOŁDAP. Gołdapskie Stowarzyszenie Kobiet Aktywnych zorganizowało 10 marca Akademię Rozmaitości „Kobiety Kobietom”. Wydarzenie odbyło się w hali OSiR.

GOŁDAP. GOŁDAP. 15 marca po raz kolejny gościliśmy w Bibliotece Publicznej w Gołdapi teatr „Duet” z Krakowa.

GOŁDAP. Koncert charytatywny „Gramy dla Damiana” odbędzie się jutro w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gołdapi.

GOŁDAP. Skarga złożona przez Andrzeja Tobolskiego na starostę gołdapskiego Andrzeja Ciołka i dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Gołdapi Wojciecha Hołdyńskiego jest w całości bezzasadna. Tak uznała wczoraj rada powiatu.

GOŁDAP. Anoreksja czyli jadłowstręt psychiczny była tematem zajęć, na które do Biblioteki Publicznej w Gołdapi przybyła młodzież z klasy 3c gołdapskiego gimnazjum.

GOŁDAP. 13 marca uczniowie klasy 0 ze Szkoły Podstawowej nr 5 im. Noblistów Polskich w Gołdapi odwiedzili Bibliotekę Publiczna w Gołdapi.

GOŁDAP. 15 marca po raz kolejny odbyły się zajęcia z programowania dla najmłodszych. Bibliotekę Publiczną w Gołdapi odwiedzili uczniowie kl. 1a ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Gołdapi.

GOŁDAP. Wczoraj w Bibliotece Publicznej w Gołdapi na zajęciach z podstaw obsługi komputera bawiliśmy się z Google Maps.

GOŁDAP. Biblioteka Publiczna w Gołdapi została zakwalifikowana do projektu "Kodowanie w bibliotece”. Do projektu zostało przyjętych 85 bibliotek z całej Polski.

GOŁDAP. 13 marca aktorzy Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie: Wiesława Szymańska i Marian Czarkowski odwiedzili Bibliotekę Publiczną w Gołdapi, aby zaprezentować sztukę „Serenada pod bramą”.

GOŁDAP. Jutro odbędzie się marcowa akcja krwiodawcza, organizowana przez Gołdapskie Stowarzyszenie Honorowych Dawców Krwi.

GOŁDAP. Dwie nowe karetki otrzymało wczoraj pogotowie ratunkowe w Gołdapi. Dyrektor operacyjny firmy Falck Medycyna w regionie warmińsko-mazurskim dokonał symbolicznego przekazania kluczyków na ręce wicestarosty, która z kolei wręczyła je kierownikowi pogotowia w Gołdapi.

GMINA GOŁDAP. W ostatnich dniach ktoś zrobił wysypisko śmieci na poboczu drogi między Gołdapią a Suczkami.

GOŁDAP. Biblioteka Publiczna w Gołdapi zaprasza po nowości wydawnicze do wypożyczalni dla dzieci.

GOŁDAP. Znowelizowana ustawa o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi pozwala samorządom ograniczać nocną sprzedaż napojów alkoholowych na terenie swoich gmin. Czy rada miejska w Gołdapi powinna skorzystać ze swoich uprawnień?

GOŁDAP. Koncert charytatywny „Gramy dla Damiana” odbędzie się w najbliższą sobotę w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gołdapi.

GOŁDAP. W Dzień Kobiet odbył się teatr przy stoliku w wykonaniu słuchaczy Gołdapskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

GOŁDAP / WARMIA I MAZURY. „Zabawa jest nauką, nauka zabawą. Im więcej zabawy tym więcej nauki” - to cytat Glenna Domana. Takie przesłanie niesie za sobą wojewódzki konkurs plastyczny pn. „Dbam o swoje bezpieczeństwo”.

GOŁDAP. Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” poświęcony jest żołnierzom antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia.

logowanie