Loading


DUBENINKI. Rada gminy Dubeninki zdecydowała wczoraj o obniżeniu comiesięcznego wynagrodzenia wójta. O lipca będzie on zarabiał 10.180 złotych. Zmiana wymuszona została rozporządzeniem Rady Ministrów ws. wynagradzania pracowników samorządowych, które weszło w życie 19 maja br.

DUBENINKI. W maju w Szkole Podstawowej w Dubeninkach odbyły się warsztaty edukacyjne pt. „Kaleka czy COOL-awy” rekomendowane przez Rzecznika Praw Obywatelskich oraz Rzecznika Praw Dziecka.

DUBENINKI. Niebawem koniec roku szkolnego. Uczniowie klasy trzeciej Gimnazjum w Dubeninkach po kwietniowych egzaminach na lekcjach matematyki wykonywali bardzo ciekawe modele brył geometrycznych.

SUWAŁKI. 2 czerwca odbyła się III edycja suwalskiego festiwalu biegów pod nazwą RESO Suwałki 10,5 – Miejskie Święto Biegania. Wzięli w nim udział m.in. zawodnicy z nowo powstającej ekipy biegaczy "Płomyk-Żytkiejmy".

MOŁDAWIA. Mołdawia, niewielki kraj wciśnięty między Rumunię i Ukrainę, od Polski oddalony o ok. 1200km. Co ma wspólnego z Warmią i Mazurami? Dzięki działaniom Fundacji Puszczy Rominckiej i Parku Krajobrazowego Puszczy Rominckiej coraz więcej mieszkańców Mołdawii dowiaduje się o istnieniu Polski i naszego regionu.

ŻYTKIEJMY. 28 kwietnia grupa 17 uczniów Gimnazjum w Dubeninkach, 7 uczniów Szkoły Podstawowej w Żytkiejmach oraz 6 uczniów Szkoły Podstawowej w Galwieciach stawiła się ochoczo w siedzibie Parku Krajobrazowego Puszczy Rominckiej w Żytkiejmach.

DUBENINKI. W ramach akcji „Wiosenne działania na Warmii i Mazurach” zakończyliśmy zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Akcję zbierania elektrośmieci ogłaszano kilka razy.

DUBENINKI. Majówkowy festyn odbył się wczoraj na podwórku szkolnym w Dubeninkach.

GMINA DUBENINKI. Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Dubeninkach zatrzymali w poniedziałek do kontroli drogowej kierowcę, który miał ponad 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

DUBENINKI. Gimnazjaliści przystąpili dziś do egzaminu gimnazjalnego. Są jednak tacy, którzy nie muszą ich pisać. Jednym z nich jest Hubert Gromko, uczeń klasy 3A Gimnazjum w Dubeninkach, który uzyskał tytuł laureata wojewódzkiego konkursu z wiedzy o społeczeństwie, organizowanego przez Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty.

GMINA DUBENINKI. Pijani kierowcy to zmora warmińsko-mazurskich dróg. W miniony weekend w naszym województwie policjanci zatrzymali 47 nietrzeźwych kierujących, z czego dwóch w gminie Dubeninki

DUBENINKI. Wczoraj 94-letni mężczyzna próbował popełnić samobójstwo. Do tragedii nie doszło dzięki szybkiej reakcji funkcjonariuszy Straży Granicznej.

BŁĄKAŁY. Policjanci, pogotowie ratunkowe oraz strażacy pracowali na miejscu zdarzenia drogowego, do którego doszło wczoraj po południu w Błąkałach.

ŻYTKIEJMY. Jak każdego roku już od kilku lat, w niedzielę palmową w świetlicy wiejskiej w Żytkiejmach odbyło się „Spotkanie z pisanką”. Impreza łączy ze sobą wystawę ozdób świątecznych, kiermasz i warsztaty tradycyjnego zdobienia pisanek i wykonywania innych ozdób.

ŻYTKIEJMY. W najbliższą niedzielę filia biblioteczna w Żytkiejmach zaprasza na coroczne „Spotkanie z pisanką”.

GMINA DUBENINKI. Wczoraj funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Dubeninkach zatrzymali do kontroli drogowej samochód osobowy, którego kierowcą był 29-letni mężczyzna. Okazało się, że kierowca audi jest kompletnie pijany.

DUBENINKI. 8 marca w Gimnazjum w Dubeninkach odbył się apel z okazji Dnia Kobiet przygotowany w ramach projektu edukacyjnego.

DUBENINKI, ŻYTKIEJMY. Organizowany jest wyjazd mieszkańców gminy Dubeninki na najbliższą akcję krwiodawczą w Gołdapi, organizowaną przez Gołdapskie Stowarzyszenie Honorowych Dawców Krwi.

ŻYTKIEJMY. Pomysł rzucił ks. Czesław Król, wówczas proboszcz parafii w Żytkiejmach. Grupa mieszkańców powiedziała „dlaczego nie spróbować!”. 13 grudnia 2007 roku Sąd Rejonowy w Olsztynie dokonał wpisu w Krajowym Rejestrze Sądowym. W ten sposób powstało Stowarzyszenie „Żytkiejmska Struga".

DUBENINKI. W piątek 26 stycznia w  sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Dubeninkach rozegrano II Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Wójta Gminy Dubeninki. Wzięło w nim udział 53 zawodników.

DUBENINKI, ŻYTKIEJMY. Dzielnicowi odwiedzili dzieci na zimowiskach w Dubeninkach i Żytkiejmach. Tematyką spotkań było bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w trakcie ferii.

ŻYTKIEJMY. Świetlica wiejska w Żytkiejmach i filia biblioteczna w Żytkiejmach zapraszają dzieci i młodzież do wspólnego spędzenia ferii zimowych.

LINOWO. Gminne Centrum Kultury w Dubeninkach oraz sołtys sołectwa Linowo zapraszają dorosłych mieszkańców gminy Dubeninki do udziału w ósmej edycji konkursu „Wypieki karnawałowe” w kategorii pączki.

DUBENINKI. Gminne Centrum Kultury w Dubeninkach zaprasza dzieci i młodzież na bezpłatne zajęcia organizowane od 22 stycznia do 2 lutego.

DUBENINKI. Podczas posiedzenia, które odbyło się 28 grudnia, rada gminy Dubeninki uchwaliła budżet gminy na 2018 rok. Za jego przyjęciem głosowało 13 radnych.

ŻYTKIEJMY. Sprzęt elektroniczny i wyposażenie domu - m.in. takie mienie padło łupem podejrzanego o włamanie 34-latka.

DUBENINKI. Asp. szt. Marta Andruczyk z Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi odwiedziła w bieżącym tygodniu szkołę w Dubeninkach. Tym razem jednak to nie młodzież, a ich rodzice uczestniczyli w spotkaniu.

DUBENINKI. W połowie października uczniowie klasy 2, 6 i 7 wraz z wychowawczyniami wzięli udział w kampanii społecznej z okazji Międzynarodowego Dnia Białej Laski "Ja nie widzę ciebie, ty zobacz mnie!".

DUBENINKI, ŻYTKIEJMY. „Bezpieczna zebra”, „Świetliki” czy „Onufry podróżnik” to tylko niektóre z zabawnych, ale i roztropnych postaci, które pomogły policjantom nauczyć dzieci zasad bezpieczeństwa.

GMINA DUBENINKI. Około godziny 14.10 kierowca jadąc drogą wojewódzką nr 651, miedzy Zawiszynem a Dubeninkami zauważył mężczyznę leżącego na środku jezdni.

logowanie