Loading
 
 
 
 


DUBENINKI. Program przygotowany przez organizatorów czyli szkołę podstawową i gimnazjum, Gminne Centrum Kultury w Dubeninkach oraz Stowarzyszenie „Głos Puszczy Rominckiej” z Dubeninek, był dość bogaty.

DUBENINKI. Z dniem 16 listopada ppor. SG Piotrowi Pietrzakowi powierzono pełnienie obowiązków komendanta Placówki Straży Granicznej w Dubeninkach.

DUBENINKI/MACEDONIA. Funkcjonariusze z Placówek Straży Granicznej w: Braniewie, Barcianach i Dubeninkach będą przez miesiąc m.in. patrolować zieloną granicę. Uczestnicy operacji już po raz dziewiąty wspierają macedońską policję w zapobieganiu nielegalnej migracji.

DUBENINKI. 15 października odbył się w Szkole Podstawowej i Gimnazjum w Dubeninkach apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście, a także dawni pracownicy szkoły.

DUBENINKI. Z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, 16 października w Szkole Podstawowej i Gimnazjum w Dubeninkach odbył się quiz historyczny pt. „100 lat niepodległości”.

DUBENINKI. 16 października w Szkole Podstawowej w Dubeninkach odbyła się niezwykle ważna uroczystość ślubowania i pasowania uczniów klasy pierwszej.

GMINA DUBENINKI. W okręgu nr 6 po 60 głosów uzyskały Agnieszka Sztejter i Anna Zylińska. W okręgu numer 7 po 31 głosów uzyskali Mirosław Kardel i Marek Sówka. By wyłonić zwycięzców, komisja wyborcza przeprowadziła losowanie.

GMINA DUBENINKI. Ryszard Zieliński, wieloletni wójt gminy Dubeninki, będzie wójtem przez kolejne pięć lat. We wczorajszych wyborach uzyskał prawie 56-procentowe poparcie głosujących mieszkańców gminy.

ŻYTKIEJMY. W listopadzie ubiegłego roku pod Żytkiejmami wycięty został duży świerk, który przetransportowany został do Watykanu. Tam ozdobił plac św. Piotra w okresie adwentowym i świątecznym. Wczoraj w miejscu, gdzie rósł, została odsłonięta pamiątkowa tablica.

DUBENINKI. Stowarzyszenie „Głos Puszczy Rominckiej” zaprasza do udziału w konkursie poetyckim o tematyce patriotycznej, ogłoszonego w ramach realizacji projektu „A to Polska właśnie - patriotyczne świętowanie na skraju puszczy”.

ŻYTKIEJMY. Do wypadku drogowego doszło wczoraj na ulicy Lipowej w Żytkiejmach. W jego wyniku 5-letnie dziecko ze złamaną nogą trafiło do szpitala.

DUBENINKI. Troje kandydatów zdecydowało ubiegać się o fotel wójta gminy Dubeninki.

EŁK / GMINA DUBENINKI. Centrum Edukacji Ekologicznej w Ełku, Ełckie Stowarzyszenie Ekologiczne oraz Towarzystwo Krajoznawstwa i Turystyki Aktywnej zapraszają do udziału w działaniu „Rowerem i pieszo przez Puszczę Romincką”.

DUBENINKI. W Dubeninkach przy ulicy Krótkiej trwa budowa nowej Placówki Straży Granicznej. Dziś odbyło się podpisanie i wmurowanie aktu erekcyjnego.

DUBENINKI. Tegoroczna odsłona „Narodowego Czytania” w Dubeninkach odbyła się 7 września w Gminnej Bibliotece Publicznej.

DUBENINKI. 11 listopada w Dubeninkach odbędzie się patriotyczne świętowanie. Stowarzyszenie Głos Puszczy Rominckiej i zespół Rominczanie na tę okoliczność przygotowują widowisko patriotyczne w ramach projektu „A to Polska właśnie - patriotyczne świętowanie na skraju puszczy”.

DUBENINKI. Gminna Biblioteka Publiczna w Dubeninkach oraz wydawnictwo Signi zapraszają na promocję książki Grażyny Kowalewskiej pt. "Patrząc w niebo".

DUBENINKI, ŻYTKIEJMY. Wczoraj dzielnicowy gminy Dubeninki asp. szt. Marcin Hiszpański odwiedził uczniów Szkoły Podstawowej w Dubeninkach i przedszkolaków w Żytkiejmach, gdzie rozmawiał o bezpieczeństwie na drodze oraz o podstawowych zasadach poruszania się po chodnikach, poboczach i przejściach dla pieszych.

DUBENINKI. W sobotni wieczór w Dubeninkach było bardzo ogniście. To za sprawą pokazów: teatru ognia „Flash Zone” oraz sztucznych ogni.

ŻYTKIEJMY. Za nami dziewiąta już edycja Święta Sękacza - imprezy organizowanej corocznie 15 sierpnia od 2010 roku przez Stowarzyszenie Żytkiejmska Struga.

BARCIE. Kilka minut przed godziną 16 w Barciach doszło do wypadku z udziałem rowerzystki. Z urazem głowy trafiła ona do szpitala.

DUBENINKI. Pokaz sztucznych ogni odbędzie się 18 sierpnia w Dubeninkach. W miejscowości tej wystąpi też teatr ognia „Flash Zone”.

ŻYTKIEJMY. Stowarzyszenie „Żytkiejmska Struga" zaprasza na IX Święto Sękacza, które odbędzie się 15 sierpnia na polanie przy Ośrodku Zdrowia w Żytkiejmach. Początek o godzinie 13.00.

MARLINOWO. Pijany usiadł za kierownicą toyoty RAV4. W Marlinowie uderzył w drzewo.

GOŁDAP. Rozpoczęła się budowa posterunku policji w Dubeninkach. W tym tygodniu nastąpiło przekazanie wykonawcy inwestycji placu budowy.

DUBENINKI. Festyn odbył się wczoraj na boisku szkolnym Dubeninkach. Impreza cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem. Niestety, zabawę popsuła pogoda.

DUBENINKI. Festyn odbędzie się 29 lipca na boisku szkolnym w Dubeninkach. W programie różne zabawy i pokazy, koncerty, a także pokaz sztucznych ogni.

GMINA DUBENINKI. Policjanci z Gołdapi jak co roku podczas wakacji, wspólnie z przedstawicielami innych służb i sanepidu prowadzą kontrole ośrodków wypoczynkowych i obozowisk, w których odpoczywają dzieci i młodzież.

DUBENINKI. Festyn odbędzie się 29 lipca na boisku szkolnym w Dubeninkach. W programie różne zabawy i pokazy, koncerty, a także pokaz sztucznych ogni.

ŻYTKIEJMY. Za niespełna miesiąc, 15 sierpnia w Żytkiejmach odbędzie się kolejna edycja festynu pt. „Święto Sękacza”. Organizator zaprasza do zgłaszania się chętne podmioty, które chciałyby wystawić swoje stanowiska handlowe podczas imprezy.