Loading


WOJ. WARMIŃSKO-MAZURSKIE. Aż 177 nowych miejsc dla seniorów powstanie dzięki kolejnej edycji Programu Wieloletniego „Senior+”, a 306 już istniejących otrzyma ministerialne dofinansowanie. To dobra informacja dla aktywnych seniorów, którzy coraz częściej korzystają z zajęć oferowanych w klubach i dziennych domach. Kolejna dobra wiadomość jest taka, że wszystkie oferty konkursowe złożone przez gminy zostały pozytywnie ocenione i zakwalifikowane do dofinansowania.

Dzięki ministerialnym środkom powstaną 2 Dzienne Domu „Senior+” i 7 Klubów „Senior+”. Łączna kwota dofinansowania przeznaczona na ich utworzenie i wyposażenie to 1.385.005zł. Nowe miejsca dla seniorów powstaną w gminach: Olsztynek, Rybno, Banie Mazurskie, Iława, Kozłowo, Lubawa Mrągowo i Sorkwity.

Zapewnione dalsze funkcjonowanie i jego finansowe wsparcie ma również 11 dotychczas działających placówek w gminach: Bartoszyce, Działdowo, Górowo Iławeckie, Lidzbark, Olsztyn, Ostróda, Lubawa i Ełk. Na ten cel Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej przeznaczy w 2018 roku 851 tysięcy złotych.

Obecnie na terenie województwa warmińsko-mazurskiego funkcjonuje 14 placówek „Senior+” . W latach 2015-2016 powstało 9 Dziennych Domów „Senior+” oferujących łącznie 285 miejsc. Natomiast w roku 2017 utworzonych zostało dodatkowo 5 Klubów „Senior+” oferujących 100 miejsc.

Urząd Wojewódzki w Olsztynie