LoadingBANIE MAZ. Za nami pierwsze w 2018 roku spotkanie dyskusyjnego klubu książki dla dorosłych.

10 stycznia spotkaliśmy się w Gminnej Bibliotece Publicznej w Baniach Mazurskich z naszymi klubowiczkami. Tematem rozmów była książka Doris Lessing pt. "Podróż Bena".

"Podróż Bena"to kontynuacja wspaniałej książki Doris Lessing "Piąte dziecko". W drugiej części Ben nie jest już dzieckiem, lecz osiemnastoletnim mężczyzną wyglądającym na lat czterdzieści, który nie radzi sobie w cywilizowanym społeczeństwie. Ben ma świadomość, że jest inny. Ta inność i łatwowierność jest wykorzystywana przez ludzi, których spotyka na swojej drodze. A przecież Ben mimo inności jest człowiekiem bardzo wrażliwym i trudno mu sobie poradzić z wszechobecnym niezrozumieniem i brakiem akceptacji. "Podróż Bena" to książka o samotności i wielkiej potrzebie bliskości i miłości.

Na kolejne spotkanie zapraszamy w lutym.

GBP w Baniach Mazurskich

 

 

Komentarze  

~Józek
+37
(56/19)
# ~Józek
2018-01-25 19:34, IP: 83.9.231.*
Proponuję następnym razem podyskutować na temat
" Dlaczego w tej gminie nie ma gospodarza, który potrafi wyczyścić i naprawić rynny na budynku byłej biblioteki i szkoły w Żabinie". Nie ma chętnych na kupno tego budynku, można to zrozumieć, ale podstawowe DROBNE prace naprawcze można chyba wykonać żeby woda nie lała się po ścianach . Panie wójcie niech pan tam pojedzie kiedy pada deszcz i zobaczy co się tam dzieje. MASAKRA !! jeszcze pół roku i ten kompleks będzie nadawał się tylko do wyburzenia. Ja od lata 2017 r. robię zdjęcia i opublikuję je przed wyborami.
Zgłoś komentarz