Loading
 
 
 
 


BANIE MAZ. 9 radnych za, nikt nie był przeciw, 1 wstrzymał się od głosu - to wyniki głosowania nad uchwałą w sprawie wysokości podatków od nieruchomości, jaki płacić będą w 2019 roku osoby fizyczne i firmy dla gminy Banie Mazurskie.

BANIE MAZ. „Emilia Sukertowa-Biedrawina - znana i nieznana” to tytuł wystawy, którą od 14 listopada prezentowana jest w Gminnej Bibliotece Publicznej w Baniach Mazurskich.

BANIE MAZ. 17 listopada w Gminnym Ośrodku Kultury i Promocji w Baniach Mazurskich odbył się kolejny Przegląd Piosenki Przedszkolnej. Do udziału zgłosiło się 20 uczestników z przedszkoli w Baniach Mazurskich oraz Lisach.

BANIE MAZ. 7 listopada do Gminnej Biblioteki Publicznej w Baniach Mazurskich przybyli uczniowie klasy 4b wraz z panią Agnieszką Daćko i panią Ewą Szymańską. Uczniowie zwiedzili placówkę, zapoznali się z zasadami jej funkcjonowania oraz z procesem wypożyczania książek.

SURMINY. 11 listopada wspólnie cieszmy się i celebrujmy naszą wolność. Mówmy dumnie o Polsce, ale pamiętajmy również i uczmy swoje dzieci, że wolność nie jest dana raz na zawsze. Pielęgnować ją należy każdego dnia.

BANIE MAZ. 3 listopada w auli GOKiP odbyło się barwne widowisko taneczne z udziałem zespołów Nadija oraz Radist z Ukrainy.

BANIE MAZ. W ramach akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom”, 26 października Gminna Biblioteka Publiczna zorganizowała dzień głośnego czytania dla grupy przedszkolnej z Publicznego Przedszkola Samorządowego w Baniach Mazurskich.

ŻABIN. W sobotę przed południem w Żabinie natrafiono na niewybuchy.

STADNICA. Gołdapscy policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego, do którego doszło na drodze wojewódzkiej 650 w Stadnicy.

GMINA BANIE MAZ. Tomasz Kunio, Adam Wawer, Dariusz Czygier, Mariusz Drozd, Stefania Urbańska, Artur Ozimek, Andrzej Leśniak, Irena Kogut, Mirosław Kwit, Roman Daszkiewicz, Beata Sereda, Izabela Rant, Paweł Dejnak, Piotr Warcaba i Edward Tepyło - to nowo wybrani radni, którzy zasiadać będą w radzie gminy Banie Mazurskie w kadencji 2018-2023.

GMINA BANIE MAZ. Łukasz Kuliś uzyskał ponad 50-procentowe poparcie pierwszej turze wyborów na wójta gminy Banie Mazurskie i to on przez najbliższe 5 lat będzie piastował to stanowisko.

BANIE MAZ. Na początku września został ogłoszony konkurs plastyczno-historyczny na plakat „100 lat Niepodległej” adresowany do uczniów klas 1-8 Szkoły Podstawowej i klasy 3 Gimnazjum w Baniach Mazurskich.

BANIE MAZ. Zespół Placówek Oświatowych w Baniach Mazurskich został zakwalifikowany do Projektu Ministerstwa Edukacji Narodowej pt. „Godność. Wolność. Niepodległość.”. Pozyskano środki na jego realizację w wysokości 10 tysięcy złotych.

BANIE MAZ. 26 września w Gminnej Bibliotece Publicznej w Baniach Mazurskich odbyło się spotkanie z Renatą Piątkowską.

BANIE MAZ. W połowie września uczniowie klas 5a, 5b, i 8 ze Szkoły Podstawowej w Baniach Mazurskich wraz z opiekunami wyjechali na jednodniową wycieczkę do Malborka.

BANIE MAZ. W Gminnej Bibliotece Publicznej w Baniach Mazurskich odbyło się pierwsze po przerwie wakacyjnej spotkanie dyskusyjnego klubu książki.

BANIE MAZURSKIE. Trzech kandydatów zdecydowało ubiegać się o fotel wójta gminy Banie Mazurskie w kadencji 2018-2023: obecny wójt, były wójt i pracownik urzędu gminy.

BANIE MAZ. W ubiegłym tygodniu rada gminy Banie Mazurskie uchwaliła nowy statut gminy. Jeśli wojewoda go nie zakwestionuje, będzie obowiązywał od nowej kadencji samorządu.

BANIE MAZURSKIE / OLSZTYNEK. 16 września delegacja dożynkowa z Bań Mazurskich uczestniczyła w Warmińsko-Mazurskich Dożynkach Wojewódzkich, które odbyły się w Muzeum Budownictwa Ludowego - Skansenie w Olsztynku.

BANIE MAZ. Gminna Biblioteka Publiczna w Baniach Mazurskich otrzymała dofinansowanie na zakup nowości wydawniczych.

BANIE MAZ. W przeddzień ogólnopolskiej akcji, Gminna Biblioteka Publiczna zaprosiła uczniów kl. 3 gimnazjum z Zespołu Placówek Oświatowych w Baniach Mazurskich do wysłuchania fragmentów powieści, przygotowanych i odczytanych przez panie należące do DKK działającego w bibliotece.

BANIE MAZ. Akcja krwiodawcza odbędzie się jutro w Gminnym Ośrodku Kultury i Promocji w Baniach Mazurskich.

BANIE MAZ. Dożynki gminne odbyły się w niedzielę na stadionie w Baniach Mazurskich.

BANIE MAZ. 29 sierpnia odbyło się uroczyste otwarcie placu rekreacyjno-sportowego w Baniach Mazurskich w tzw. "wądołach".

BANIE MAZ. Gminne dożynki odbędą się w najbliższą niedzielę na stadionie gminnym w Baniach Mazurskich. Poprzedzone będą mszami świętymi w trzech świątyniach na terenie gminy.

BANIE MAZ. 26 sierpnia na stadionie gminnym w Baniach Mazurskich odbyła się ósma już edycja imprezy pn. Barwy Kultury Ukraińskiej.

SURMINY / BANIE MAZURSKIE. Ochotnicza Straż Pożarna w Surminach po raz kolejny zaprasza wszystkich chętnych do zarejestrowania się w bazie fundacji DKMS jako potencjalni dawcy szpiku kostnego. Okazja ku temu będzie podczas gminnych dożynek, które odbędą się 9 września na stadionie w Baniach Mazurskich.

BANIE MAZ. W dniach 24-25 sierpnia dzieci z Akademii Piłkarskiej 2017 (dwie drużyny) wzięły udział w silnie obsadzonym XV Europejskim Weekendzie Piłkarskim w Giżycku.

ŻABIN. Sobotni poranek, 18 sierpnia nie nastrajał optymistycznie. Kapryśna aura trzymała wszystkich w niepewności do późnego popołudnia, jednak mimo początkowo złej pogody, festyn w Żabinie się odbył.

BANIE MAZ. 26 sierpnia już po raz ósmy w Baniach Mazurskich odbędzie się festyn pn. „Barwy Kultury Ukraińskiej”.